Pedeka.pl>Blog>Kto zadba o Międzyzdroje
Blog Polska Zachodniopomorskie

Kto zadba o Międzyzdroje

Rok temu też byliśmy w Międzyzdrojach. I tak jak dziś nie zrobiły na nas najlepszego wrażenia. Morze jest w porządku, ale cała reszta pozostawia wiele do życzenie.

Międzyzdroje

Chodzi mi przede wszystkim o promenadę, której ktoś pozwolił zamienić się w bazar tandety.

Międzyzdroje

Zawsze w takich sytuacjach zastanawiam się, co robi architekt miasta? Czy kiedyś był tu na spacerze? Rozumiem oczywiście potrzeby turystów, chcą jeść i kupować pamiątki, ale przecież można to zapewnić bez tych koszmarnych bud.

Międzyzdroje

I po co stawiać przy plaży jakiś namiot z chińską tanizną?

Międzyzdroje

Poza tym obejrzałam promenadę gwiazd z odciskami dłoni i kilka rzeźb.

Międzyzdroje

Międzyzdroje

To może dobry pomysł dla snobistycznych turystów, ale tym bardziej nie pasują te budy. Duża część z nich zresztą już dziś była zamknięta. Musicie mi wybaczyć, że odpuściłam sobie zwiedzanie muzeum figur woskowych i coś o szumnej nazwie oceanarium.

Międzyzdroje

Pospacerowałam za to po plaży.

Międzyzdroje

Międzyzdroje

Międzyzdroje

Z jednej strony widać tu klif a z drugiej zatokę. Z molo widok był jeszcze lepszy. W części handlowej rozbrzmiewała niemiecka muzyka, a tuż obok stała mała malownicza wieża, która nie została zniszczona podczas wojny, tego wszystkiego i dalszych szczegółów można dowiedzieć się pod warunkiem, że zna się angielski lub niemiecki, bo wersji polskojęzycznej nie przewidziano.

Międzyzdroje

Wypiłam jeszcze kawę i pożegnałam Międzyzdroje, pojechałam obejrzeć Jeziorko Turkusowe.Znajduje się ono w miejscowości Wapnica, z Międzyzdrojów kilka kilometrów.

Jeziorko Turkusowe

Było tu tak ładnie, że postanowiłam wybrać się na kolejną wycieczkę, aby jeziorko obejść dookoła i z Piaskowej Góry obejrzeć malowniczą okolicę.Booking.com

Related Post

2 thoughts on “Kto zadba o Międzyzdroje”

  1. Dlaczego nie podpatrza choćby Świnoujścia a najlepiej niech radni pojadą do Ahlbeck i Heringsdorfu; może musza zobaczyć najpierw jak wyglada kultura krajobrazu. Dlaczego tam można się zachwycać a u nas narzekać na panujący kicz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *