Zwiedzanie Wyspy Uznam
Blog,  Europa,  Niemcy

Wyspa Uznam to atrakcyjne miejsce na wycieczkę

Na wyspie Uznam  jest mnóstwo szlaków rowerowych. My też wybraliśmy się w czasie naszego pobytu na rowerową eskapadę. Dojechaliśmy do Basin, a potem pod górę przez lasy jechaliśmy, podziwiając przyrodę.

Wyspa Uznam – na rowerze

Wyspa Uznam
Las, trochę bagnisty

Trasa dość nietypowo prowadziła przez kemping. Okazało się, że ta forma spędzania urlopu jest niezwykle popularna wśród naszych zachodnich sąsiadów. Szpaler przyczep, kamperów i namiotów ciągnął się w nieskończoność.

Wyspa Uznam – farma motyli

Innym razem, już samochodem pojechaliśmy zobaczyć farmę motyli w Trasenheide.  Pisałam już o niej w zimie. W każdym razie „polowanie” na motyle z aparatem fotograficznym dostarczyło nam wspaniałej zabawy.

Wyspa Uznam
Ładny, prawda?

Wyspa Uznam – Peenemunde

Peenemünde było kolejnym miejscem na mapie naszej wycieczki.

Wyspa Uznam
Muzeum w dawnej fabryce

Zwiedzając muzeum w fabryce mieliśmy mieszane uczucie, bo niby pokazywało wspaniałe osiągnięcia niemieckiej myśli technicznej. Jednak obserwując poczucie triumfalizmu niemieckiego nie mogliśmy zapomnieć o celach, jakim ta myśl służyła.

Wyspa Uznam
Rakieta

I może trochę za mało o tym było w muzeum. Muzeum jednak warto zobaczyć.

Wyspa Uznam – łódź podwodna

Zwiedziliśmy też radziecką łódź podwodną.

Łódź podwodna
Łódź podwodna

Zabawnie było oglądać wszystkie te ciasne pomieszczenia i myśleć, że marynarze przez długi czas byli w nich „uwięzieni” i skazani tylko na swoje towarzystwo. To zdecydowanie nie jest dla ludzi z klaustrofobią, a pewno i ci, którzy jej nie mają, mogą się jej łatwo nabawić.  Przy okazji przypomnieliśmy sobie jak wiele lat temu oglądaliśmy w niemieckim Bremerhaven prawdziwego u- boota. Tamtejsza ciasnota była wprost przerażająca.

Wyspa Uznam – Wołogoszcz

Odwiedziliśmy też Wolgast, dawniej Wołogoszcz. W katedrze znajduje się grobowiec książąt pomorskich. Miło było pospacerować starymi uliczkami,

Wyspa Uznam
Urocza uliczka

którym uroku dodają oszalowane domy. W środku rynku stoi ładny ratusz.

Ratusz w Wolgast
Ratusz

Do Wolgast jedzie się mostem zwodzonym, bo znajduje się już poza wyspą Uznam. Wołogoszcz została założona przez Słowian połabskich.

Wyspa Uznam – Kamminke

Całkiem blisko Świnoujścia są dwa inne ciekawe miejsca. Wieś Kamminke  leży tuż za granicą. Można się do niej dostać drogą, ale trzeba jechać dookoła, albo przejść przez most dla pieszych. Wybraliśmy ten drugi wariant.

Wyspa Uznam
W sympatycznej knajpce

Wieś leży nad Zatoką Szczecińską. W małym porcie jest restauracja, w której jedliśmy bardzo dobrą zupę rybną. Kamminke to typowa wieś rybacka. Po ustaleniu granicy w 1945 roku została odcięta od Świnoujścia, w którym pracowało wielu jej mieszkańców.

Wyspa Uznam – Jezioro Wolgastsee

Wracając z jednej z wycieczek po niemieckiej stronie Uznamu trafiliśmy nad urocze Jezioro Wolgastsee , leżące tuż koło Ahlbeck.

Nad jeziorem
Nad jeziorem

Można tu wypożyczyć sprzęt wodny, przejść na spacer wokół akwenu.

Inne wycieczki ze Świnoujścia znajdziecie w tym tekście.

Jeśli

chcecie przeczytać o innych miejscach w Niemczech, zerknijcie tu;

interesuje Was, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie:

lubicie zwiedzać Polskę, kupcie nasz autorski ebook, informacje na jego temat znajdziecie w tym wpisie, a klikając w poniższe zdjęcie, przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.

 


Booking.com

Dodane przez Małgosia dnia 2013-06-01

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies